KIDS4KIDS w ZST
środa, 20 czerwca 2018 22:17

13 czerwca 2018 już po raz dwunasty w Zespole Szkół Technicznych odbył się Festyn Integracyjny „KIDS4KIDS Dzieci-Dzieciom” organizowany przez Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku. W tym roku hasłem przewodnim festynu było „Kto Ty jesteś?....” Jak co roku ZST wspierał organizatorów udostępniając halę sportową i przygotowując stoiska z konkurencjami, w organizacji pomagali nauczyciele i 20 uczniów – wolontariuszy.

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji i konkursów przygotowanych przez organizatorów oraz instytucje, które włączyły się w festyn. Dzieci mogły się zmierzyć z pracą policjanta na stoisku przygotowanym przez Powiatową Komendę Policji, mogły obejrzeć wóz strażacki, sprawdzić swoją wiedzę na temat przyrody w konkursie przygotowanym przez Nadleśnictwo w Olecku. Najwięcej punktów zorganizował ZST, jak co roku uczestnicy mogli sprawdzić się jako fryzjer, wykazać się znajomością polskich legend, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o różnych zawodach oraz przypomnieć sobie osoby, które pełniły urząd Prezydenta Polski. Atrakcji było dużo więcej, aż nie sposób je tu wszystkie wymienić. Dzieci miały za zadanie gromadzić punkty biorąc udział w kolejnych konkursach, punkty te były odnotowywane na specjalnych kartach. Na koniec karty te wzięły udział w losowaniu nagród.

Wszyscy świetnie się bawili i na pewno nie mogą doczekać się kolejnego festynu.