Szóste spotkanie warsztatowe skierowane do uczniów gimnazjum "Z EKONOMIĄ NA TY"

W czwartek, 24 maja 2018 r. w ZST w Olecku odbyło się szóste spotkanie warsztatowe skierowane do uczniów gimnazjum

"Z EKONOMIĄ NA TY"

Tematyka warsztatów obejmowała zagadnienia związane z planowaniem budżetu domowego oraz korzyściami, jakie płyną z jego prowadzenia. Planując budżet mamy realny wpływ na poprawę naszej sytuacji finansowej. To my ją kontrolujemy, a nie ona nas. W konsekwencji, budżet pokaże nam wprost, jaki mamy potencjał oszczędnościowy oraz pomoże nam zaplanować oszczędzanie. Najogólniej mówiąc: budżet, to plan dla naszych pieniędzy.

W warsztatach uczestniczyło łącznie 28 uczniów z:

- Gimnazjum w Bakałarzewie

- Gimnazjum Nr 1 w Olecku
- Gimnazjum Nr 2 w Olecku

- Gimnazjum w Judzikach

W trakcie warsztatów uczniowie mieli za zadanie stworzenie budżetu domowego - zestawienia przychodów i rozchodów (w tym głównie wydatków) w ustalonym przedziale czasowym w gospodarstwie domowym.Planując i realizując przykładowy budżet, gimnazjaliści mieli okazję  przejąć kontrolę nad finansami - aktywnie planować wydatki, na bieżąco weryfikować, czy można pozwolić sobie na konkretny zakup i nie zastanawiać się w przyszłości, jak zdobyć pieniądze (albo gdzie się zadłużyć), by związać przysłowiowy koniec z końcem.

Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i doskonale poradzili sobie z planowaniem budżetu. Udział w zmaganiach warsztatowych był dla nich cennym doświadczeniem i okazją do podejmowania decyzji ekonomiczych, które czekają na nich w codziennym życiu. Na zakończenie wyróżniony został zespół, którego decyzje finansowe były najbardziej interesujące. Nagrody zwycięzcom wręczył pan dyrektor Andrzej Gorlo, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Dziękujemy gimnazjalistom i opiekunom za przybycie.

Zapraszamy za rok!

Organizatorzy:

Anna Pogorzelska, Marzena Kaplińska