Narodowe czytanie 2018
wtorek, 25 września 2018 00:45

W sobotę 8 września (2018r.)w całym kraju czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Olecku akcja organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej odbyła się przed Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Olecku. Tradycyjnie młodzież Zespołu Szkół Technicznych  wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku do wspólnego czytania zaprosiły władze samorządowe, instytucji, nauczycieli i uczniów. 

Aleksandra Górska uczennica naszej szkoły rozpoczęła tegoroczną akcję śpiewając utwór Jana Pietrzaka „Taki kraj”. Publiczność nie kryła zachwytu i nagrodziła ją gromkimi brawami.

W dalszej kolejności interpretacje fragmentów lektury przedstawili zaproszeni goście oraz reprezentanci  szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Naszą szkołę prezentowali uczniowie: Weronika Skowrońska, Jakub Truchan i Hubert Kowalewski. Nad przygotowaniem młodzieży czuwały panie: Alina Podolska, Małgorzata Kozłowska i Izabela Gorlo.