Otrzęsiny klas Pierwszych
czwartek, 22 listopada 2018 23:12

Tor przeszkód, bieg z jajkiem, picie mleka czy gra w „Tysiaka” to tylko niektóre konkurencje z jakimi zmierzyli się tegoroczni pierwszoklasiści naszej szkoły.

22 listopada 2018 r. odbyły się Otrzęsiny. Jak co roku uczniowie klas pierwszych w obecności całej społeczności szkolnej złożyli uroczystą przysięgę, ślubując rzetelnie wykonywać obowiązki ucznia, godnie i z zaangażowaniem reprezentować Zespół Szkół Technicznych oraz wcielać w życie hasła solidarności i przyjaźni. Dyrektor szkoły pan Andrzej Gorlo uroczyście pasował szablą reprezentantów klas pierwszych na „Zamkowców”.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa. Pierwszoklasiści przedstawili przygotowaną wcześniej pracę domową tzn. prezentację zawodu i plakat, taniec oraz idola – legendę danego zawodu. Następnie zmierzyli się w konkurencjach sportowych, muzycznych i kulinarnych.

Rywalizacja trwała do ostatniej konkurencji i do końca nie wiedzieliśmy, która klasa wygra. Po podsumowaniu wyników jury w składzie: pani Izabela Gorlo, pani Małgorzata Kozłowska i pani Sylwia Kulesza ogłosiło zwycięzców – wygrała klasa I TIF z wychowawczynią panią Aliną Podolską. Klasa otrzymała maskotkę kota, która co roku przekazywana jest kolejnym zwycięskim pierwszakom, bon sielankowy zwalniający przez tydzień z kartkówek i sprawdzianów oraz słodką niespodziankę.

Witamy uczniów klas pierwszych w zamkowej społeczności szkolnej!