Walentynowy Dzień Otwarty w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
niedziela, 17 lutego 2019 22:32

 

14 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Olecku, zorganizowano Walentynkowy Dzień Otwarty.

Przed uczniami klas ósmych i gimnazjum, drzwi szkoły stały otworem. Z zaproszenia skorzystało dwanaście szkół, by zapoznać się z oferowanymi kierunkami kształcenia. Ponad 370 uczniów zwiedziło obiekty szkolne i obejrzało wyposażenie pracowni przedmiotowych.

Dzięki współpracy szkoły z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego, młodzież mogła zapoznać się z ciekawą ofertą przygotowaną przez żołnierzy.

Pierwsza część imprezy odbyła się w hali sportowej, gdzie przybyłych gości powitał dyrektor szkoły – Pan Andrzej Gorlo. Młodzież miała możliwość obejrzenia przygotowanej prezentacji, zapoznania się z ofertą kształcenia i realizowanymi w niej projektami. Chętni mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanym do tego celu „punkcie fotograficznym”. Następnie uczniowie rozpoczęli zwiedzanie szkoły.

Młodzież miała okazję obejrzeć profesjonalnie wyposażone pracownie i pokazy ich możliwości, przygotowane przez nauczycieli oraz uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana na dziale mechanicznym prezentacja pracy Centrum Obróbczego Sterowanego Numerycznie i wykonanych przez uczniów prac na nowoczesnych obrabiarkach (przecinarka plazmowa, drukarka 3D, grawerka CNC). W pracowniach informatycznych odbył się także pokaz druku 3D i prezentacja programu AutoCAD w pracowni rysunku technicznego. Dziewczęta podziwiały atrakcje przygotowane w pracowniach fryzjerskich. Uczennice pod okiem nauczycielek zawodu, prezentowały przepiękne fryzury i szereg zabiegów na włosach. Nie zabrakło również interesujących propozycji w pracowniach ekonomiczno-handlowej i budowlanej.

Zwiedzający szkołę mieli okazję zapoznania się z wystawą i muzeum Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych „Zamek”. Chętnie odwiedzanym miejscem w szkole była „kawiarenka” z pysznymi goframi, gdzie można było posłuchać szkolnego zespołu muzycznego.

Gimnazjaliści i ośmioklasiści mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od "wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie, warsztaty i ich wyposażenie, porozmawiać o kierunkach kształcenia i warunkach nauki.