Wycieczka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Olecku
czwartek, 21 marca 2019 01:00

7 lutego 2019 r. uczniowie klasy 2IFE i 3IF wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Olecku. Prezes spółdzielni, pan Jerzy Skorupski przybliżył młodzieży historię Spółdzielni Mleczarskiej

oraz przekazał wiele informacji o obecnej działalności zakładu: ilości dostawców, dziennego skupu mleka i asortymentu. Wiodącym produktem Spółdzielni są sery typu holenderskiego. Mleczarnia produkuje też masło, mleko spożywcze, twaróg, śmietanę, maślankę a także uwielbiane przez wszystkich mieszkańców naszego regionu „Krówki Oleckie” (są one ręcznie robione i zawijane). Uczniowie zapoznali się również z organizacją pracy, technologią produkcji mleka oraz jego przetworów - zobaczyli, jak powstaje poszczególny asortyment i poznali zadania pracowników. Ponadto dowiedzieli się, jakie umiejętności są konieczne do wykonywania codziennych czynności na poszczególnych stanowiskach pracy. Młodzież miała też przyjemność degustować wyroby OSM w Olecku.

Podczas wycieczek zawodoznawczych uczniowie mają możliwość modyfikacji własnych wyobrażeń na temat pracy w konkretnym zawodzie czy zakładzie pracy. Wycieczki takie są również okazją do zainteresowania młodzieży lokalnym rynkiem pracy.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Skorupskiemu - prezesowi Spółdzielni, za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Liczymy na dalszą współpracę.

Doradca zawodowy