Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w projekcie edukacyjnym
sobota, 23 marca 2019 20:00

V edycja projektu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych,  adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie biorący udział w projekcie mają możliwość poznania zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, co przygotuje ich do wejścia na rynek pracy. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego.

W ramach projektu uczennice klasy 3TBME i 4THI wzięły udział w  olimpiadzie"Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" edycja 2018/2019. Zespół w składzie: Dominika Pawluczuk, Iga Podziewska i Żaneta Burba zakwalifikował się doII etapu olimpiady i 15 marca 2019 r. reprezentował szkołę na UWM w Olsztynie.

Dziewczyny zespołowo rozwiązywały test, który sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu ubezpieczeń społecznych. Cieszy nas, że w gronie 20 zespołów znalazła się ekipa z ZST w Olecku. Nie udało się zdobyć miejsc na podium. Warto jednak poszerzać i zdobywać wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych aby w przyszłości łatwiej wejść na rynek pracy oraz podjąć świadome i odpowiedzialne decyzje.

Dziękujemy  wychowawcy klasy panu Markowi Chomontowskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu.

                               Koordynator: Marzena Kaplińska