Wernisaż wystawy „Romuald Wojnowski- pasjonat sportu”


(kliknij by zobaczyć galerię)

W  czwartek 18 października 2012r. wybraliśmy się wspólnie do Oleckiej Izby Historycznej na wernisaż wystawy „Romuald Wojnowski- pasjonat sportu”. Zapoznaliśmy się bliżej z życiorysem zmarłego Romualda Wojnowskiego, jego pasjami, zdobytymi nagrodami, odznaczeniami, pucharami i tytułami. Obejrzeliśmy wiele ciekawych zdjęć, artykułów i publikacji dotyczących jego osoby. Całe życie starał się rozwijać w młodzieży pasje i zamiłowanie do sportu, szczególnie do lekkoatletyki.   Córka i syn zmarłego oraz radny miejski Maciej Juchniewicz poinformowali zebranych o utworzeniu programu Stypendialnego „Romki”, którego założeniem jest pomoc finansowa uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mających osiągnięcia sportowe, dobre wyniki w nauce, działających społecznie Ekspozycja ta z pewnością przybliżyła nam jeszcze bardziej postać zmarłego w zeszłym roku trenera, działacza i nauczyciela  naszej szkoły.