Święto Pieczonego Ziemniaka


(kliknij by zobaczyć galerie)


„ZIEMNIAK  NA WESOŁO”

25 września 2012r. zorganizowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Spotkanie rozpoczęło się od rozpalenia ogniska i przedstawienia krótkiej historii ziemniaka. Następnie młodzież wzięła udział w licznych konkurencjach- drużynowych i indywidualnych, takich jak m. in. bieg w workach, wyścig z ziemniakiem między kolanami, tarcie ziemniaków na placki, przeciąganie liny ,rzut ziemniakiem do celu, gra w dwa ognie, wypisywanie jak największej liczby potraw z ziemniaków, konkurs na najdłuższą obierkę, portret ziemniaka. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Imprezę zakończyliśmy ziemniaczaną ucztą, czyli degustacją upieczonych w ognisku ziemniaków, kiełbasek oraz wspólnym śpiewem piosenek przy akompaniamencie gitary. Kolejne święto za rok…!