- Witamy na Stronie Internatu Zespołu Szkół Technicznych w Olecku -

Jesteśmy placówką opiekuńczo - wychowawczą, w której zamieszkiwać mogą uczniowie pobierający  naukę poza miejscem stałego zamieszkania.

 

Zapewniamy:

• estetyczne 2- i 3-osobowe pokoje

• całodobową, fachową opiekę pedagogiczną

• dostęp do świetlicy RTV, WiFi, sali tenisa stołowego, sauny, siłowni, sali gimnastycznej

• całodobowe wyżywienie /koszt dziennego wyżywienia obejmującego: śniadanie, obiad, kolację wynosi 8,60zł- jedna z najniższych stawek w regionie/,


Oferujemy:
• pomoc w nauce

• atrakcyjne imprezy, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi

• możliwość uczestniczenia w różnych sekcjach: sportowej, kulturalnej, gospodarczej, pomocy koleżeńskiej w nauce

• warunki do rozwijania własnych pasji i pogłębiania zainteresowań

• miłą i przyjazną atmosferę

 

INTERNAT JEST CZYNNY
OD NIEDZIELI
/OD GODZ. 14:00/  DO PIĄTKU /DO GODZ. 16:00 /

 

Wychowankowie mieszkający w internacie mogą ubiegać się o dofinansowanie do

kosztów wyżywienia z GOPS lub MOPS - istnieje możliwość całkowitego pokrycia

kosztów pobytu w internacie.

 

Uczniowie starający się o przyjęcie do internatu składają:

-- podanie o przyjęcie do internatu (dokument dostępny w sekretariacie szkoły, internacie lub do pobrania na stronie internetowej)


(kliknij by pobrać)

-- poświadczenie miejsca stałego zameldowania (z Urzędu Miasta lub Gminy).

Podania o przyjęcie do internatu należy składać do Kierownika Internatu:

19- 400 Olecko, ul. Zamkowa 4 (tel. 87 520 15 83)  lub w sekretariacie szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Internat                                             Stołówka

  

OPŁATY:

-- koszt dziennego wyżywienia, obejmującego: śniadanie, obiad i kolację, wynosi 8,60 zł,

-- wychowankowie uiszczają również stałą opłatę miesięczną w wysokości 15 zł na Samorząd Internatu.

WSZYSCY UCZNIOWIE ZE SZKOŁY MAJĄ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z OBIADÓW W STOŁÓWCE INTERNATU. KOSZT OBIADU: 4,50 ZŁ.

Uwaga: wysokość opłat może ulec zmianie.

 

KONTAKT:

Internat  Zespołu Szkół Technicznych

ul. Zamkowa 4

19- 400 Olecko

woj. warmińsko –mazurskie

tel. (87) 520 15 83

  

KADRA PEDAGOGICZNA INTERNATU:

Kierownik:
mgr Agnieszka Sowul
Wychowawcy:
mgr Anna Jarmołowicz
mgr Lucyna Reszuta
mgr Katarzyna Kaczor

 

Młodzieżowa Rada Internatu

            4 października 2017r. przeprowadziliśmy wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

W skład tegorocznej rady weszli:

Przewodnicząca: Paulina Butanowicz

Zastępca: Patryk Ciborek

Skarbnik: Maria Puzowska

Gratulujemy i mamy nadzieję, że nowi członkowie MRI podejmą wiele ciekawych działań na rzecz całej społeczności internatu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYDARZENIA INTERNATU:       

 
Internat - Święto Pieczonego Ziemniaka

25 września 2017r.  nasz internat zorganizował nad jeziorem „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tradycyjnie odbyły się liczne konkursy z ziemniakiem w roli głównej. Było m. in. rzucanie ziemniakiem do celu, konkurs na najdłuższą obierkę i portret ziemniaka, biegi drużynowe w workach, rzut kaloszem, wypisywanie potraw z ziemniaków, przeciąganie liny. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody.

Po wspólnej zabawie  wszyscy mogli zjeść pieczoną kiełbasę no i oczywiście pieczonego ziemniaka. Na kolejne ziemniaczane święto zapraszamy za rok!

 
Internat - "Wielki test o zdrowiu"

4 października 2017r. wychowankowie internatu wzięli udział w „Wielkim teście o zdrowiu" emitowanym na antenie TVP 1. Co jeść, kiedy i jakie robić badania lekarskie, w jaki sposób spędzać wolny czas, aby żyć jak najdłużej? Czy zbyt krótki sen i zbyt długie opalanie się mogą zwiększać ryzyko zachorowań na raka? Swoją wiedzę na ten temat uczniowie  mogli sprawdzić rozwiązując test wspólnie z gośćmi zaproszonymi do studia. Nasi koledzy i koleżanki niemal bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania. Gratulujemy wiedzy!

Program zrealizowany został we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

 
Grill pożegnalny

13 czerwca 2017r. odbył się grill pożegnalny dla wszystkich mieszkańców internatu. Grillowaniem przygotowanych specjałów- karkówki, boczku i kiełbasek-  zajęli się Tomasz Lubiecki i Kamil Żynda , a zabawy integracyjne poprowadził Norbert Snarski.  Wszystkim wychowankom i wychowawcom życzymy dobrego wypoczynku, pogodnych, słonecznych oraz pełnych atrakcji wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

 
Turniej Gier Planszowych „Super Głowa”

8 czerwca 2017r. zorganizowaliśmy w świetlicy internatu Turniej Gier Planszowych. Rywalizowaliśmy ze sobą w kilku grach m.in. w  Scrable, Kocham Cię Polsko, Flotylii, Tabu, Rummikub. Turniej był dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu wolnego. Gry planszowe pozytywnie wpływają na nasz umysł, rozwijają i pogłębiają pamięć oraz koncentrację, uczą zdrowej rywalizacji. Są świetną odskocznią od świata pełnego komputerów i telewizji… Polecamy każdemu!!!

 
Rozgrywki paintballowe w Piertaniach

10 kwietnia 2017r. wybraliśmy się do miejscowości Piertanie na rozgrywki paintballowe. Wyjazd miał charakter integracyjny. Po zapoznaniu się z zasadami turnieju paintballowego, ubraliśmy się w kombinezony, maski ochronne i wyposażeni w markery z kulkami ruszyliśmy do boju… Podczas zabawy przećwiczyliśmy umiejętność współpracy w grupie. Po zaciętej „walce” ogłoszono remis. Nieco zmęczeni, ale pełni radosnych emocji i niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do internatu. Z pewnością wybierzemy się na paintball za rok. Polecamy wszystkim taką formę spędzania czasu wolnego!

 
Nasze rękodzieła- pisanki wielkanocne

Nie wyobrażamy sobie Wielkanocy bez kolorowych pisanek, dlatego też 11 kwietnia 2017r. rozstrzygnęliśmy w internacie konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością i kreatywnością. Były jajka malowane, oklejane, drapane, ale również w formie babeczek upieczonych przez naszą koleżankę Aleksandrę Sadłowską. Wszystkie pisanki zostały nagrodzone.

 
Warsztaty „Palmy wielkanocne”

6 kwietnia 2017r. udaliśmy się do Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku na warsztaty „Palmy wielkanocne” prowadzone przez Panią Jadwigę Wasilewską. Podczas warsztatów każdy z nas wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, bazi, własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły, kłosów zbóż i zielonych dodatków. Nasze niepowtarzalne palmy zabraliśmy ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową. Dziękujemy Pani Jadwidze za przekazanie nam swoich cennych uwag dotyczących sztuki robienia palm.

 
Przegląd Piosenki Polskiej „Rozśpiewani melomani”

4 kwietnia 2017r. wzięliśmy udział w Przeglądzie Piosenki Polskiej „Rozśpiewani melomani” organizowanym przez Bursę Szkolną w Ełku. Konkurs skierowany był do mieszkańców burs i internatów z naszego regionu i miał na celu  propagowanie polskiej muzyki oraz integrację środowiska lokalnego i młodzieżowego. Nasz kolega- Patryk Mida zaprezentował się w utworach „Sierść” Mrozu oraz „Upadłem w Poznaniu” grupy Jamal. Choć nie zajął żadnego z trzech pierwszych miejsc, jego występ bardzo spodobał się zebranej publiczności. Gratulujemy odwagi i życzymy Patrykowi wspaniałej kariery muzycznej.

 
Konkurs kosmetyczny

W związku z nadejściem wiosny  22 marca 2017r. w świetlicy internatu zorganizowaliśmy  konkurs kosmetyczny na najpiękniejszy wiosenny manicure. Dziewczęta zaszalały z kolorem i formą… Nie zabrakło kreatywnych połączeń kolorystycznych.

 
Internacki Turniej Wiedzy Ogólnej „1 z 10”

9 marca 2017r. zorganizowaliśmy Internacki Turniej Wiedzy Ogólnej „1 z 10”. 3- osobowe drużyny odpowiadały na szereg pytań dotyczących różnych dziedzin nauki i życia. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali: Paulina Butanowicz, Aleksandra Sadłowska i Mateusz Tyszlak. W nagrodę otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 
Internat - 8 marca- Dzień Kobiet

8 marca 2017r. obchodziliśmy uroczyście w internacie Dzień Kobiet. Delegacja chłopaków, w imieniu całej grupy męskiej, złożyła tego dnia życzenia wszystkim dziewczętom i wręczyła słodkie upominki. Drogie Panie-życzymy, abyście zawsze były kochane, doceniane i szanowane!

 
Internat - Bal karnawałowy

 
Internat - Wyjazd na lodowisko MOSiR w Ełku

 
Internat - Wyjście do OSA „Zamek”na wystawę „Wilno w fotografii Jana Bułhaka”

 
Internacki Turniej Tenisa Stołowego

 
Internat - Wigilia

 
1 grudnia- Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia 2016r. po raz kolejny, z okazji Światowego Dnia Walki z Aids, odbył się w internacie test wiedzy na temat HIV/AIDS oraz konkurs plastyczny pod hasłem „HIV/AIDS- żyję bez ryzyka”.  W teście wiedzy składającym się z 25 pytań najlepsi okazali się: Damian Bobrowski (I miejsce), Anna Arasimowicz i Diana Brynda (II miejsce) oraz Norbert Snarski (III miejsce).

W konkursie plastycznym zwyciężyły z kolei: Paulina Butanowicz (I miejsce), Klaudia Kiernozek (II miejsce) i  Weronika Kaszkiel (III miejsce).

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 
Konkurs na Króla i Królową Uprzejmości Internatu

15 listopada 2016r. przeprowadziliśmy w internacie wybory tegorocznego króla i królowej uprzejmości. Kandydat na Króla i Królową Uprzejmości Internatu:

  1. Postępuje zgodnie z Regulaminem Internatu ZST.
  2. Przestrzega zasad obowiązujących w internacie i szkole.
  3. Jest uprzejmy i dba o kulturę słowa.
  4. Wykazuje życzliwość.
  5. Jest koleżeński, chętnie pomaga kolegom.
  6. Jest prawdomówny i obowiązkowy.
  7. W sposób taktowny wyraża swoje emocje.
  8. Współdziała w zespole.

Tytuł Królowej Uprzejmości Internatu otrzymała Anna Arasimowicz , zaś Króla Uprzejmości- Kamil Chołodowski. Gratulujemy!!!

 
Internat - Mikołajki

 
Andrzejki w Internacie

23 listopada 2016r. nasze dwie internackie wróżki – Paulina i Kamila wprowadziły nas w niezapomniany wieczór wróżb i przepowiedni. Zaczęło się od tradycyjnego lania wosku i odczytywania symboli figur woskowych. Nie zabrakło też wróżby z kości do gry, szpilek, butów, zawodów, serc z imionami przyszłych wybranków serca, odczytywania znaczenia liczb, kolorów i wylosowanych kwiatów. W przerwach między wróżbami korzystaliśmy z przygotowanego słodkiego poczęstunku.  Mamy nadzieję, że część z wróżb spełni się w naszym życiu!

 
Otrzęsiny w Internacie

26 października 2016r. w świetlicy internatu odbyło się uroczyste przyjęcie  „kotów” do grona mieszkańców internatu. Przygotowaliśmy dla nich wiele zabawnych i trudnych konkurencji. Było m.in. picie mleka z butelki ze smoczkiem, taniec z miotłą, ubijanie piany na czas, jedzenie kisielu widelcem, wykonywanie makijażu, „wymiauczenie” fragmentu piosenki, rysowanie krowy z zawiązanymi oczami. Wszystkie „kotki” mężnie zniosły nasze odwieczne „tortury”. Na koniec  pierwszaki  złożyły uroczystą przysięgę, po której otrzymały od pani kierownik pamiątkowe dyplomy.  Następnie komisja wyłoniła królową i króla tegorocznych otrzęsin. Zostali nimi: Weronika Kaszkiel i Filip Trzasko.

 Wszyscy bawili się wyśmienicie. Impreza  na długo pozostanie w naszej pamięci!

 
„Kocham Kino”

6 października 2016r. w świetlicy internatu odbyło się nasze pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Kocham Kino”. Obejrzeliśmy wspólnie film  pt. „Zanim się pojawiłeś”  w reż. T. Sharrocka.

Podczas kolejnego spotkania 27 października obejrzeliśmy Dziewczynę z szafy w reż.  B.Koxa.

Wszystkim  serdecznie polecamy!

 
Święto Pieczonego Ziemniaka

27 września 2016r. odbyło się nad jeziorem tradycyjne  „Święto Pieczonego Ziemniaka”.  Przed konsumpcją upieczonych w ognisku ziemniaków i kiełbasek przeszliśmy przez szereg  konkurencji, w których głównym rekwizytem był oczywiście ziemniak. Nie zabrakło biegu w workach, obierania ziemniaków na czas, ziemniaczanego slalomu, zapisywania w grupach potraw z ziemniaków, rzutów kaloszem, wykonywania portretu ziemniaka,  rzutów ziemniakami do celu, przeciągania liny. Na zwycięzców czekały oczywiści słodkie nagrody.  Spędzony przy ognisku czas dostarczył nam wiele radości i pozytywnych wrażeń.

 
Wigilia w internacie


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
Wyjazd do Ełckiego Centrum Kultury na spektakl „Opowieść wigilijna” w reż. Piotra Witaszczyka


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>