- Witamy na Stronie Internatu Zespołu Szkół Technicznych w Olecku -

Jesteśmy placówką opiekuńczo - wychowawczą, w której zamieszkiwać mogą uczniowie pobierający  naukę poza miejscem stałego zamieszkania.

 

Zapewniamy:

• estetyczne 2- i 3-osobowe pokoje

• całodobową, fachową opiekę pedagogiczną

• dostęp do świetlicy RTV, WiFi, sali tenisa stołowego, sauny, siłowni, sali gimnastycznej

• całodobowe wyżywienie /koszt dziennego wyżywienia obejmującego: śniadanie, obiad, kolację wynosi 8,60zł- jedna z najniższych stawek w regionie/,


Oferujemy:
• pomoc w nauce

• atrakcyjne imprezy, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi

• możliwość uczestniczenia w różnych sekcjach: sportowej, kulturalnej, gospodarczej, pomocy koleżeńskiej w nauce

• warunki do rozwijania własnych pasji i pogłębiania zainteresowań

• miłą i przyjazną atmosferę

 

INTERNAT JEST CZYNNY
OD NIEDZIELI
/OD GODZ. 14:00/  DO PIĄTKU /DO GODZ. 16:00 /

 

Wychowankowie mieszkający w internacie mogą ubiegać się o dofinansowanie do

kosztów wyżywienia z GOPS lub MOPS - istnieje możliwość całkowitego pokrycia

kosztów pobytu w internacie.

 

Uczniowie starający się o przyjęcie do internatu składają:

-- podanie o przyjęcie do internatu (dokument dostępny w sekretariacie szkoły, internacie lub do pobrania na stronie internetowej)


(kliknij by pobrać)

-- poświadczenie miejsca stałego zameldowania (z Urzędu Miasta lub Gminy).

Podania o przyjęcie do internatu należy składać do Kierownika Internatu:

19- 400 Olecko, ul. Zamkowa 4 (tel. 87 520 15 83)  lub w sekretariacie szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Internat                                             Stołówka

  

OPŁATY:

-- koszt dziennego wyżywienia, obejmującego: śniadanie, obiad i kolację, wynosi 8,60 zł,

-- wychowankowie uiszczają również stałą opłatę miesięczną w wysokości 15 zł na Samorząd Internatu.

WSZYSCY UCZNIOWIE ZE SZKOŁY MAJĄ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z OBIADÓW W STOŁÓWCE INTERNATU. KOSZT OBIADU: 4,50 ZŁ.

Uwaga: wysokość opłat może ulec zmianie.

 

KONTAKT:

Internat  Zespołu Szkół Technicznych

ul. Zamkowa 4

19- 400 Olecko

woj. warmińsko –mazurskie

tel. (87) 520 15 83

  

KADRA PEDAGOGICZNA INTERNATU:

Kierownik:
mgr Agnieszka Sowul
Wychowawcy:
mgr Anna Jarmołowicz
mgr Lucyna Reszuta
mgr Katarzyna Kaczor

 

Młodzieżowa Rada Internatu

            4 października 2017r. przeprowadziliśmy wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

W skład tegorocznej rady weszli:

Przewodnicząca: Paulina Butanowicz

Zastępca: Patryk Ciborek

Skarbnik: Maria Puzowska

Gratulujemy i mamy nadzieję, że nowi członkowie MRI podejmą wiele ciekawych działań na rzecz całej społeczności internatu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYDARZENIA INTERNATU:       

 
Internat - Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia przypada Światowy Dzień Walki z AIDS. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w roku 1988. Celem nadrzędnym realizowanym tego dnia jest szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby.Zadaniem Światowego Dnia

Więcej…
 
Internat - „Hokus- pokus, czary- mary niech się spełnią andrzejkowe czary”

22 listopada 2017r.  zorganizowaliśmy w świetlicy internatu wieczór wróżb i przepowiedni andrzejkowych. Nasze prowadzące- Kamila i Paulina- przypomniały nam na wstępie tradycje i wierzenia związane z obchodami dnia św. Andrzeja. Następnie

Więcej…
 
Towarzyski mecz piłki nożnej

13 listopada 2017r.  odbył się towarzyski mecz piłki halowej między wychowankami naszego internatu a młodzieżą  z internatu ZSLiZ. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 6:6. Seria rzutów karnych zakończyła się również remisem. Mecz rewanżowy odbędzie się w wkrótce w zaprzyjaźnionym internacie. 

 
Otrzęsiny w internacie

25 października 2017r.w świetlicy internatu odbyły się Otrzęsiny. Nowi wychowankowie  zostali uroczyście przyjęci do grona mieszkańców internatu. Zanim to jednak nastąpiło, musieli pokonać kilka „kocich” konkurencji, takich jak m. in. „Bobasy z pierwszej

Więcej…
 
Internat - Święto Pieczonego Ziemniaka

25 września 2017r.  nasz internat zorganizował nad jeziorem „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tradycyjnie odbyły się liczne konkursy z ziemniakiem w roli głównej. Było m. in. rzucanie ziemniakiem do celu, konkurs na najdłuższą obierkę i portret ziemniaka, biegi drużynowe w workach, rzut kaloszem, wypisywanie potraw z ziemniaków, przeciąganie liny. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody.

Po wspólnej zabawie  wszyscy mogli zjeść pieczoną kiełbasę no i oczywiście pieczonego ziemniaka. Na kolejne ziemniaczane święto zapraszamy za rok!

 
Internat - "Wielki test o zdrowiu"

4 października 2017r. wychowankowie internatu wzięli udział w „Wielkim teście o zdrowiu" emitowanym na antenie TVP 1. Co jeść, kiedy i jakie robić badania lekarskie, w jaki sposób spędzać wolny czas, aby żyć jak najdłużej? Czy zbyt krótki sen i zbyt długie opalanie się mogą zwiększać ryzyko zachorowań na raka? Swoją wiedzę na ten temat uczniowie  mogli sprawdzić rozwiązując test wspólnie z gośćmi zaproszonymi do studia. Nasi koledzy i koleżanki niemal bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania. Gratulujemy wiedzy!

Program zrealizowany został we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

 
Grill pożegnalny

13 czerwca 2017r. odbył się grill pożegnalny dla wszystkich mieszkańców internatu. Grillowaniem przygotowanych specjałów- karkówki, boczku i kiełbasek-  zajęli się Tomasz Lubiecki i Kamil Żynda , a zabawy integracyjne poprowadził Norbert Snarski.  Wszystkim wychowankom i wychowawcom życzymy dobrego wypoczynku, pogodnych, słonecznych oraz pełnych atrakcji wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

 
Turniej Gier Planszowych „Super Głowa”

8 czerwca 2017r. zorganizowaliśmy w świetlicy internatu Turniej Gier Planszowych. Rywalizowaliśmy ze sobą w kilku grach m.in. w  Scrable, Kocham Cię Polsko, Flotylii, Tabu, Rummikub. Turniej był dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu wolnego. Gry planszowe pozytywnie wpływają na nasz umysł, rozwijają i pogłębiają pamięć oraz koncentrację, uczą zdrowej rywalizacji. Są świetną odskocznią od świata pełnego komputerów i telewizji… Polecamy każdemu!!!

 
Rozgrywki paintballowe w Piertaniach

10 kwietnia 2017r. wybraliśmy się do miejscowości Piertanie na rozgrywki paintballowe. Wyjazd miał charakter integracyjny. Po zapoznaniu się z zasadami turnieju paintballowego, ubraliśmy się w kombinezony, maski ochronne i wyposażeni w markery z kulkami ruszyliśmy do boju… Podczas zabawy przećwiczyliśmy umiejętność współpracy w grupie. Po zaciętej „walce” ogłoszono remis. Nieco zmęczeni, ale pełni radosnych emocji i niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do internatu. Z pewnością wybierzemy się na paintball za rok. Polecamy wszystkim taką formę spędzania czasu wolnego!

 
Nasze rękodzieła- pisanki wielkanocne

Nie wyobrażamy sobie Wielkanocy bez kolorowych pisanek, dlatego też 11 kwietnia 2017r. rozstrzygnęliśmy w internacie konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością i kreatywnością. Były jajka malowane, oklejane, drapane, ale również w formie babeczek upieczonych przez naszą koleżankę Aleksandrę Sadłowską. Wszystkie pisanki zostały nagrodzone.

 
Warsztaty „Palmy wielkanocne”

6 kwietnia 2017r. udaliśmy się do Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku na warsztaty „Palmy wielkanocne” prowadzone przez Panią Jadwigę Wasilewską. Podczas warsztatów każdy z nas wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, bazi, własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły, kłosów zbóż i zielonych dodatków. Nasze niepowtarzalne palmy zabraliśmy ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową. Dziękujemy Pani Jadwidze za przekazanie nam swoich cennych uwag dotyczących sztuki robienia palm.

 
Przegląd Piosenki Polskiej „Rozśpiewani melomani”

4 kwietnia 2017r. wzięliśmy udział w Przeglądzie Piosenki Polskiej „Rozśpiewani melomani” organizowanym przez Bursę Szkolną w Ełku. Konkurs skierowany był do mieszkańców burs i internatów z naszego regionu i miał na celu  propagowanie polskiej muzyki oraz integrację środowiska lokalnego i młodzieżowego. Nasz kolega- Patryk Mida zaprezentował się w utworach „Sierść” Mrozu oraz „Upadłem w Poznaniu” grupy Jamal. Choć nie zajął żadnego z trzech pierwszych miejsc, jego występ bardzo spodobał się zebranej publiczności. Gratulujemy odwagi i życzymy Patrykowi wspaniałej kariery muzycznej.

 
Konkurs kosmetyczny

W związku z nadejściem wiosny  22 marca 2017r. w świetlicy internatu zorganizowaliśmy  konkurs kosmetyczny na najpiękniejszy wiosenny manicure. Dziewczęta zaszalały z kolorem i formą… Nie zabrakło kreatywnych połączeń kolorystycznych.

 
Internacki Turniej Wiedzy Ogólnej „1 z 10”

9 marca 2017r. zorganizowaliśmy Internacki Turniej Wiedzy Ogólnej „1 z 10”. 3- osobowe drużyny odpowiadały na szereg pytań dotyczących różnych dziedzin nauki i życia. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali: Paulina Butanowicz, Aleksandra Sadłowska i Mateusz Tyszlak. W nagrodę otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 
Internat - 8 marca- Dzień Kobiet

8 marca 2017r. obchodziliśmy uroczyście w internacie Dzień Kobiet. Delegacja chłopaków, w imieniu całej grupy męskiej, złożyła tego dnia życzenia wszystkim dziewczętom i wręczyła słodkie upominki. Drogie Panie-życzymy, abyście zawsze były kochane, doceniane i szanowane!

 
Internat - Bal karnawałowy

 
Internat - Wyjazd na lodowisko MOSiR w Ełku

 
Internat - Wyjście do OSA „Zamek”na wystawę „Wilno w fotografii Jana Bułhaka”

 
Internacki Turniej Tenisa Stołowego

 
Internat - Wigilia

 
1 grudnia- Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia 2016r. po raz kolejny, z okazji Światowego Dnia Walki z Aids, odbył się w internacie test wiedzy na temat HIV/AIDS oraz konkurs plastyczny pod hasłem „HIV/AIDS- żyję bez ryzyka”.  W teście wiedzy składającym się z 25 pytań najlepsi okazali się: Damian Bobrowski (I miejsce), Anna Arasimowicz i Diana Brynda (II miejsce) oraz Norbert Snarski (III miejsce).

W konkursie plastycznym zwyciężyły z kolei: Paulina Butanowicz (I miejsce), Klaudia Kiernozek (II miejsce) i  Weronika Kaszkiel (III miejsce).

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 
Konkurs na Króla i Królową Uprzejmości Internatu

15 listopada 2016r. przeprowadziliśmy w internacie wybory tegorocznego króla i królowej uprzejmości. Kandydat na Króla i Królową Uprzejmości Internatu:

  1. Postępuje zgodnie z Regulaminem Internatu ZST.
  2. Przestrzega zasad obowiązujących w internacie i szkole.
  3. Jest uprzejmy i dba o kulturę słowa.
  4. Wykazuje życzliwość.
  5. Jest koleżeński, chętnie pomaga kolegom.
  6. Jest prawdomówny i obowiązkowy.
  7. W sposób taktowny wyraża swoje emocje.
  8. Współdziała w zespole.

Tytuł Królowej Uprzejmości Internatu otrzymała Anna Arasimowicz , zaś Króla Uprzejmości- Kamil Chołodowski. Gratulujemy!!!

 
Internat - Mikołajki

 
Andrzejki w Internacie

23 listopada 2016r. nasze dwie internackie wróżki – Paulina i Kamila wprowadziły nas w niezapomniany wieczór wróżb i przepowiedni. Zaczęło się od tradycyjnego lania wosku i odczytywania symboli figur woskowych. Nie zabrakło też wróżby z kości do gry, szpilek, butów, zawodów, serc z imionami przyszłych wybranków serca, odczytywania znaczenia liczb, kolorów i wylosowanych kwiatów. W przerwach między wróżbami korzystaliśmy z przygotowanego słodkiego poczęstunku.  Mamy nadzieję, że część z wróżb spełni się w naszym życiu!

 
Otrzęsiny w Internacie

26 października 2016r. w świetlicy internatu odbyło się uroczyste przyjęcie  „kotów” do grona mieszkańców internatu. Przygotowaliśmy dla nich wiele zabawnych i trudnych konkurencji. Było m.in. picie mleka z butelki ze smoczkiem, taniec z miotłą, ubijanie piany na czas, jedzenie kisielu widelcem, wykonywanie makijażu, „wymiauczenie” fragmentu piosenki, rysowanie krowy z zawiązanymi oczami. Wszystkie „kotki” mężnie zniosły nasze odwieczne „tortury”. Na koniec  pierwszaki  złożyły uroczystą przysięgę, po której otrzymały od pani kierownik pamiątkowe dyplomy.  Następnie komisja wyłoniła królową i króla tegorocznych otrzęsin. Zostali nimi: Weronika Kaszkiel i Filip Trzasko.

 Wszyscy bawili się wyśmienicie. Impreza  na długo pozostanie w naszej pamięci!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>