Andrzejki

24 listopada 2021r. odbył się w internacie tradycyjny wieczór wróżb i przepowiedni. Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i poznania swojego przyszłego losu… Prowadzące przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, kości, wosku, magicznych serc, szpilek, butów, kombinacji cyfr. Wszyscy z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić…

 
Otrzęsiny

Jak co roku, by tradycji stało się zadość, 27 października 2021r. odbyły się Otrzęsiny nowych mieszkańców internatu. Przygotowaliśmy dla nich wiele konkurencji, które sprawdziły ich przygotowanie do bycia wzorowym wychowankiem. Pierwszaki przeszły dzielnie wszystkie próby. Na zakończenie złożyły uroczystą przysięgę oraz otrzymały dyplomy pełnoprawnych mieszkańców internatu. Serdecznie witamy nowych wychowanków oraz życzymy samych sukcesów i niezapomnianych przygód w naszym internacie!

 
Turniej Grup Internatowych

21 października 2021r. odbył się w świetlicy internatu Internacki Turniej Grup Internatowych. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach o tytuł Mistrzowskiej Grupy Internatu. Zwycięzcą tegorocznego turnieju została grupa dziewcząt. Serdecznie gratulujemy!

 
Święto Pieczonego Ziemniaka

29 września 2021r. na boisku szkolnym zorganizowaliśmy naszą tradycyjną imprezę Święto Pieczonego Ziemniaka. Jak co roku przygotowaliśmy z tej okazji wiele konkursów indywidualnych i grupowych, w których głównym rekwizytem był oczywiście ziemniak. Podczas spotkania uczniowie poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego warzywa. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności internackiej. Oto krótka fotorelacja.

 
,,Poznajmy się”- zajęcia integracyjne

15 września 2021r. odbyły się w świetlicy internatu zajęcia integracyjne pt. „Poznajmy się”. Wspólna zabawa wychowanków służyła przełamaniu lodów i lepszej komunikacji. Zajęcia integracyjne pomogły stworzyć przyjazną atmosferę w grupie oraz zbudować poczucie pewności wychowanków w relacjach rówieśniczych, postawy zaufania i koleżeństwa. Podczas zajęć panowała atmosfera zabawy, uczniowie chętnie brali udział w poszczególnych ćwiczeniach.

 
Zajęcia sportowe na hali sportowej- czyli jak spędzamy wolny czas…

Młodzież z internatu ma możliwość uczestnictwa w różnych zorganizowanych formach spędzania czasu wolnego. Jedną z nich są zajęcia sportowe na hali gimnastycznej. Co czwartek mieszkańcy internatu udają się na halę, aby aktywnie spędzić swój wolny czas. To również doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zajęcia sportowe dają uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe.

Młodzież z internatu ma możliwość uczestnictwa w różnych zorganizowanych formach spędzania czasu wolnego. Jedną z nich są zajęcia sportowe na hali gimnastycznej. Co czwartek mieszkańcy internatu udają się na halę, aby aktywnie spędzić swój wolny czas. To również doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zajęcia sportowe dają uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe.

 
Wybory! - Mamy nową Młodzieżową Radę Internatu!

12 października 2021r. odbyły się w naszym internacie wybory Młodzieżowej Rady Internatu. Jest to ważny organ reprezentujący ogół wychowanków placówki, którego głównym zadaniem jest współdziałanie z wychowawcami, organizowanie czasu wolnego, imprez, uroczystości i kultywowanie tradycji internatu.

Skład Młodzieżowej Rady Internatu w roku szkolnym 2021/22 przedstawia się następująco:

Przewodniczący: Karol Sawicki

Zastępca : Piotr Olszewski

Skarbnik: Weronika Kukowska

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

 
Pożegnalny grill mieszkańców internatu

16 czerwca 2021r. odbył się pożegnalny grill dla wszystkich mieszkańców internatu. Młodzież świętowała swoje ostatnie wspólne dni w internacie biorąc udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję zabawach i konkursach z nagrodami. Miło było powspominać wspólnie spędzony czas. Wszystkim życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia!!!

 
MŁODZIEŻOWA RADA INTERNATU ROK SZKOLNY 2020/21

30 września 2020r. dokonaliśmy wyboru członków Młodzieżowej Rady Internatu na rok szkolny 2020/21. Życzymy im sukcesów i owocnej pracy!

PRZEWODNICZĄCY: Jakub Brzozowski

ZASTĘPCA: Kamil Ratomski

SKARBNIK: Gabriela Brynda

Zadania MRI:

- Współdziałanie z wychowawcami internatu.
- Reprezentowanie opinii ogółu wychowanków.
- Współudział w organizowaniu czasu wolnego, imprez.
- Organizowanie społeczności internatu w celu optymalnej realizacji zadań stawianych przed wychowankami.
- Dbałość o sprzęt i mienie internatu.
- Kultywowanie tradycji internatu.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka

Zgodnie z tradycją 06.10.2020r. zorganizowaliśmy dla mieszkańców internatu Święto Pieczonego Ziemniaka. Na boisku szkolnym odbyły się konkurencje drużynowe oraz indywidualne, w których głównym bohaterem był oczywiście ziemniak. Nasi koledzy rywalizowali m. in. w takich konkursach jak: portret ziemniaka, bieg w workach, wyścigi z ziemniakiem na łyżce oraz między kolanami, toczenie opony, przeciąganie liny, konkurs na najdłuższą obierkę z ziemniaka, rzut ziemniakiem do celu, wyścigi na nartach oraz w jedzeniu chipsów na czas. Na zakończenie przystąpiliśmy do konsumpcji upieczonych ziemniaków i kiełbasek. A oto krótka fotorelacja z naszej imprezy.

 
Internacki Turniej Warcabowy

30 września 2020r. w odbył się w naszej placówce Internacki Turniej Warcabowy. Warcaby to doskonały sposób na nudę. To gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje zawodników do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy młodzież nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką. Warcaby po prostu uczą i bawią. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali:

 

 

I miejsce- Dominik Żyliński

II miejsce-  Bartłomiej Kalinowski

III miejsce- Karol Górski

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Internat - Wyjazd na lodowisko

19 lutego 2020r. wybraliśmy się na lodowisko MOSiR w Ełku. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, integracja wychowanków oraz oczywiście dobra zabawa. Wszyscy doskonale sobie poradzili, choć nie obyło się bez upadków. Nieco zmarznięci, ale zadowoleni wróciliśmy do internatu.

 
Internat - Bal karnawałowy

17 lutego 2020r. zorganizowaliśmy w świetlicy internatu bal karnawałowy. Podczas imprezy każdy mógł wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Konkurs na najbardziej oryginalny strój karnawałowy wygrał Bartłomiej Kalinowski. Karnawałowa zabawa przyniosła wiele radości wszystkim uczestnikom balu.

 
KONKURS PLASTYCZNY „RAZEM PRZECIWKO AIDS” - INTERNAT

W związku z obchodzonym 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS - 4 grudnia 2019r. odbył się w internacie konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS oraz konkurs plastyczny „Razem przeciwko AIDS” . Ponieważ ilość osób zakażonych HIV, a w następstwie tego chorych na AIDS, stale rośnie, niezwykle ważna jest wiedza na temat tej choroby, informowanie i edukowanie, a także manifestowanie solidarności z osobami chorymi oraz ich bliskimi. Wychowankowie internatu wzięli zatem udział w teście sprawdzającym ich wiedzę na temat problematyki HIV/AIDS. Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce- Paweł Sienkiewicz

II miejsce- Gabriela Brynda

III miejsce- Bartłomiej Kalinowski, Michał Walicki

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe.

Światowy Dzień Walki z AIDS przypomina, że epidemia to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.

 
Andrzejki - Internat

25 listopada 2019r. odbyły się w internacie Andrzejki, czyli tradycyjny wieczór wróżb. Nasze wróżki przepowiadały wszystkim zebranym przyszłość z kart, wróżyły także z magicznych serc, butów, figur woskowych, kości do gry, szpilek, magicznych kółek z kolorami i kwiatami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku na zregenerowanie sił. Wszyscy z humorem przyjmowali czasem zabawne, a czasem bardzo obiecujące wróżby. Przecież, jak mówi przysłowie „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc” i nikt nie wie, która z przepowiedni może się sprawdzić. Mamy nadzieję, że chociaż część tegorocznych wróżb spełni się w naszym życiu. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

 
Mikołajki - Internat

Za nami kolejne Mikołajki w internacie! Podczas tegorocznego spotkania zacni pomocnicy św. Mikołaja- Jakub i Mikołaj- rozdali wszystkim wychowankom drobne upominki. Było wesoło, słodko i świątecznie. Imprezę mikołajkową zakończyły wspólne rozgrywki w gry planszowe i prezentacje wokalne w formie karaoke. Mamy nadzieję, że św. Mikołaj odwiedzi nas też za rok.

Za nami kolejne Mikołajki w internacie! Podczas tegorocznego spotkania zacni pomocnicy św. Mikołaja- Jakub i Mikołaj- rozdali wszystkim wychowankom drobne upominki. Było wesoło, słodko i świątecznie. Imprezę mikołajkową zakończyły wspólne rozgrywki w gry planszowe i prezentacje wokalne w formie karaoke. Mamy nadzieję, że św. Mikołaj odwiedzi nas też za rok.

 
Wigilia w internacie

 Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny.  Odzwierciedlenie niezwykłego świątecznego klimatu często znajdujemy w okresie przedświątecznym podczas spotkań wigilijnych w ramach różnych społeczności, których jesteśmy częścią. Wspomniany klimat z pewnością można było odnaleźć podczas Internackiej Wigilii, która rozpoczęła się 18 grudnia 2019 r. o godzinie 19.00w stołówce internatu. Aby móc w pełni przeżywać tradycje wigilijne rozpoczęliśmy spotkanie od wysłuchania montażu słowno- muzycznego w wykonaniu naszych kolegów z internatu, wspólnego śpiewania kolęd i modlitwy. Po oficjalnej części wstępnej przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Następnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu, był barszcz czerwony, paszteciki, śledzie, karp i inne tradycyjne potrawy. Dzięki tym akcentom wszyscy poczuli już klimat nadchodzących, najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękując za wspólną uroczystość, życzymy wszystkim, aby pozostała ona jak najdłużej w każdym sercu i pamięci.

 
Internacki Turniej Warcabowy

20 listopada 2019r. odbył się w świetlicy internatu Internacki Turniej Warcabowy. Warcaby to popularna gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Po zapoznaniu się z zasadami turnieju oraz historią gier w warcaby, wychowankowie przystąpili do zaciętej i emocjonującej rywalizacji przy planszach. W końcowej klasyfikacji czołowe miejsca zajęli:

I miejsce-  Bartłomiej Kalinowski

II miejsce – Damian Białanowski

 III miejsce- Grzegorz Pieślak

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy! 

 
Wybierz się w „podróż” do Azerbejdżanu i Rwandy

W poniedziałek 18 listopada 2019r. wychowankowie internatu udali się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku na spotkanie z podróżnikiem Panem Andrzejem Malinowskim nt. „Azerbejdżan i Rwanda”. Młodzież obejrzała zdjęcia oraz wystawę eksponatów przywiezionych przez słynnego podróżnika z obu wypraw oraz uczestniczyła w degustacji tradycyjnych potraw rwandyjskich i azerskich. Wysłuchała również wielu ciekawych informacji dotyczących danego rejonu świata, ciekawostek i przygód Pana Andrzeja z podróży. Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu zachęcił uczniów do poznawania świata, realizowania marzeń i rozwijania swoich pasji.

 
Konkurs „Mistrz Ortografii 2019”

30.10.2019r.przeprowadzony został w internacie konkurs na „Mistrza Ortografii”. Zadaniem konkursowym było napisanie dyktanda oraz zapisanie łącznie lub rozdzielnie podanych wyrażeń. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością reguł i zasad ortograficznych. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2019” zdobyła Dominika Cimochowska

II miejsce – Dorota Duszyńska

III miejsce- ex aequo otrzymali uczniowie- Patrycja Konopko i Maciej Grzymkowski.

Zwycięzcom gratulujemy!

 
Otrzęsiny w internacie

21 października 2019r. odbyły się w internacie otrzęsiny nowych mieszkańców. Nasze „kociaczki”, aby stać się pełnoprawnymi wychowankami internatu, musiały pokonać kilka „kocich” konkurencji, które przygotowali dla nich starsi koledzy wraz z wychowawcami. Wszystkie zadania oceniała pilnie komisja złożona ze starszej braci internackiej w składzie: Kornelia Kalinowska, Dominika Cimochowska, Grzegorz Pieślak. Podczas otrzęsin nasze kotki przeszły dzielnie przez salon piękności, próbę ciemności, picie mleka, ubijanie piany, jedzenie „pysznych” kanapek, pączków z bitą śmietaną, jogurtów, jabłek na sznurku i wiele innych zabawnych konkurencji.

Więcej…
 
Święto Pieczonego Ziemniaka w Internacie

Święto Pieczonego Ziemniaka za nami.  Podczas tegorocznej imprezy odbyły się liczne ,,ziemniaczane konkursy” drużynowe i indywidualne. Uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością w slalomie z ziemniakiem, rzutach do celu, skokach w workach, przeciąganiu liny, biegu na nartach. Podsumowaniem naszej imprezy integracyjnej była wspólna degustacja pieczonych ziemniaków, kiełbasek i mięsa. Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom wiele pozytywnych emocji i uśmiechu. 

 
Grill pożegnalny dla wszystkich mieszkańców internatu.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami 11 czerwca 2019r. odbył się grill pożegnalny dla wszystkich mieszkańców internatu. Powspominaliśmy przez chwilę, jak minął nam bieżący rok szkolny w internacie. Odbył się m.in. konkurs

Więcej…
 
Internat - Społeczność internatu ZST wybrała się autokarem do Cinema Lumiere w Suwałkach na film „Niedobrani”

23 maja 2019r. społeczność internatu ZST wybrała się autokarem do Cinema Lumiere w Suwałkach na film „Niedobrani” w reż. J. Levine oraz na kręgle. Nasi wychowankowie mieli do dyspozycji kilka torów, dzięki czemu mogli zmierzyć się ze sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Pobyt w kręgielni dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i emocji. Wycieczka była w pełni udana.

 
Turniej Grup Internatowych

15.05.2019r. odbył się w internacie Turniej Grup Internatowych. Wzięły w nim udział dwie 5- osobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Po wykonaniu wszystkich zadań (rebusy, zagadki, gry planszowe, „turniej rzędów”) tytuł Mistrzowskiej Grupy Internatu przypadł w tym roku grupie dziewcząt. Gratulujemy!

 
Internat - Bal Karnawałowy

26 lutego 2019r. odbył się w naszym internacie Bal Karnawałowy. Młodzież chętnie uczestniczyła w licznych konkursach i zabawach. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek. Zgodnie z tradycją karnawału część wychowanków przygotowała pomysłowe kostiumy. Najpiękniejsze  z nich zostały nagrodzone. Wszyscy znakomicie się bawili.

 
Więcej artykułów…