Oleckie Stowarzyszenie Aktywnych - Aktualności

 
spotkanie "Wielka Wojna w Europie i jej skutki polityczne. Trauma czy niepodległość...?"

Witam serdecznie,

w imieniu Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych Zamek zapraszam na spotkanie "Wielka Wojna w Europie i jej skutki polityczne. Trauma czy niepodległość...?". Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa ze zbiorów PTN (Oddział w Suwałkach) "Niepodległe Suwałki w filatelistyce i numizmatyce" oraz wykład dr Marka Góryńskiego. Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2019 r. o godz. 17.00.

Pozdrawiam

 
Wernisaż wystawy fotograficznej Ewy Kozłowskiej pt. "Proust odnaleziony czyli spotkanie drugiego człowieka"

 
"Noc Muzeów" w Oleckim "Zamku"
W imieniu Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" zapraszam wszystkich chętnych na "Noc Muzeów" w Oleckim "Zamku". Niespodzianki i atrakacje dla łowców przygód w każdym wieku.
 
Zapraszamy w piątek
 
17 maja od godziny 19.00 do 22.00
 
 
 
Prusy - Zaginiona Atlantyda Północy

w imieniu Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy "Prusy - zaginiona Atlantyda Północy". Otwarcie wystawy nastąpi 25 kwietnia 2019 r. czwartek o godzinie 17.00 w siedzibie OSA Zamek (Plac Zamkowy 2, Olecko). Na wystawie prezentowane będą monety państwa pruskiego z kolekcji  Zdzisława Bereśniewicza.

Wystawie towarzyszyć będzie wykład dr Marka Góryńskiego pt. "450 lat unii lubelskiej".

 

 
Wystawa "Oblicza Mazur: Staroobrzędowcy".

Szanowni Państwo,

w imieniu Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" pragnę wszystkich zaprosić dnia 12 marca 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 (Plac zamkowy 2, 19-400 Olecko)  na wystawę "Oblicza Mazur: Staroobrzędowcy". Wernisażowi towarzyszyć będzie wykład Krzysztofa Snarskiego - kulturoznawcy, etnografa, kustosza Muzeum Okręgowego w Suwałkach. 

 
„Oblicza Mazur: Ewangelicy”

„Oblicza Mazur: Ewangelicy” to tytuł wystawy, którą można oglądać do końca lutego 2019 r. w murach oleckiego „zamku” w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych „Zamek”.

Więcej…
 
Oblicza Mazur: EWANGELICY

 
Spotkanie z Andrzejem Sidorem w Oleckim Stowarzyszeniu Aktywnych „Zamek”

23 marca 2018 roku młodzież ZST w Olecku spotkała się z Andrzejem Sidorem – autorem fotografii dokumentalnej. Na co dzień współpracuje on z Polską Agencją Fotografów FORUM, publikuje swoje prace w książkach i prasie

Więcej…