Druga Noc Muzeów w oleckim „Zamku”

Twierdza szyfrów, Komnata rycerska, Komnata hrabiego Draculi oraz Sala królewska w oleckim zamku przyjęły w piątkowy wieczór (17.05.2019) tłumy odwiedzających w każdym wieku. Łowcy przygód musieli wykazać się zręcznością, wiedzą, mocnymi nerwami i odwagą, by pokonać trasę wędrówki białej damy. Przy okazji można było obejrzeć wystawy stałe w mini-muzeum prowadzonym przez Oleckie Stowarzyszenie Aktywnych „Zamek” oraz czasowe: „Starowierski świat” ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Suwałkach (fot. dr E. Iwaniec, opracowanie dr Krzysztof Snarski) i „Monety państwa Pruskiego” (zbiory Z. Bereśniewicz, opracowanie J. i M. Góryńscy OSA Zamek). Organizatorem nocnej wędrówki po oleckim zabytku było Oleckie Stowarzyszenie Aktywnych „Zamek” wspomagane przez uczniów ZST w Olecku oraz Wolontariat kultury „WSPAK”.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

OSA „Zamek”