XIII Zamkowe Biegi z Klio
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 października 2021 11:40

Jak co roku, w trzeci czwartek września, Zespół Szkół Technicznych w Olecku wraz z Oleckim Stowarzyszeniem Aktywnych „Zamek” zorganizował Zamkowe Biegi z Klio w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach. W tym roku tematem przewodnim były „Smaki dziedzictwa”. Z tej okazji hala ZST w Olecku wypełniła się zapachami i smakami dziedzictwa regionalnego (sery podpuszczkowe, podwędzane, kiszony czosnek, no i oczywiście chleb ze smalcem). Nie zabrakło tu też specjałów kuchni litewskiej takich jak kwas chlebowy, świńskie uszy czy półmetrowy żytni chleb z kminkiem. Uczennice szkoły branżowej wypiekały znane wszystkim ciasteczkowe orzeszki nadziewane kremem, które znikały z talerzy w mgnieniu oka. Palce lizać…

Więcej…
 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku z wizytą w przedsiębiorstwie PRONAR
Wpisany przez Administrator   
sobota, 02 października 2021 12:21

W dniu 29 września bieżącego roku dzięki zaangażowaniu Pana Dariusza Niedźwieckiego – absolwenta naszej szkoły - oraz jego kolegów z Fabrycznego Punktu Sprzedaży PRONAR w Koszarówce, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami zwiedzili zakłady przedsiębiorstwa PRONAR, największego producenta maszyn rolniczych i komunalnych w naszym regionie.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata 2021
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 września 2021 08:54

17 września 2021 r. (piątek),  uczniowie klasy IITM5  Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami  -  Beatą  Najechalską  (nauczycielką geografii ) oraz Alicją Jankowską-Bełbot ( nauczycielką języka angielskiego) - wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata - Polska”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicach miejscowości  Szeszki.

    Celem akcji było nie tylko usunięcie śmieci, ale przede wszystkim promowanie wśród młodzieży właściwego zachowania się w lesie, wyrabiania nawyku dbania o porządek na leśnej wycieczce, spacerze czy grzybobraniu. Po sprzątnięciu wyznaczonego terenu młodzież udała się  na  ciekawą lekcję przyrody przeprowadzoną przez Pana Leśniczego. Leśniczy opowiadał miedzy innymi o  pielęgnacji sadzonek na szkółce, o gospodarowaniu zasobami leśnymi. 

    Po zakończonej pracy na uczniów czekała nagroda. Pracownicy Nadleśnictwa Olecko zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek    Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy: Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Olecko i Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

                                                                                                            Beata Najechalska

 
Pętla Mazurska w Olecku
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 września 2021 08:55

Bieg rozpoczął się z amfiteatru Olecko blisko szkoły ZST Olecko. Biegliśmy w biegu wiewiórki czyli na 2.5 km .
Sałaj Szymon był 2, zaś Wojciech Sulżycki był 3. Ja niestety byłem 4. Dariusz Gałaszewski. Uczniowie okazali się lepsi. 

 
Salon Maturzystów - Perspektywy 2021 ONLINE.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 września 2021 08:47

Zapraszamy 23 września 2021 do udziału w Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2021 ONLINE. To ogólnopolska kampania skierowana do najstarszych klas liceów i techników, których czeka nie tylko egzamin dojrzałości, ale także wybór studiów i uczelni. Salon Maturzystów ma formułę zdalną i jest bezpłatny

Zapraszamy na wirtualne stoiska uczelni w godzinach 9.00-15.00 (expo uczelni dostępne po zalogowaniu na wydarzenie). Aby wziąć udział w należy dokonać

rejestracji:

https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/podlaski-i-warminsko-mazurski

Dołącz do wydarzenia  23 września i poznaj ofertę uczelni, zasady rekrutacji na studia i wszystko, co powinieneś wiedzieć o maturze 2022.

Więcej informacji na stronie:

https://salonmaturzystow.pl/2021/

 
Harmonogram zajęć przygotowujących do wyjazdu 15 listopada – 3 grudnia 2021 uczniów w ramach projektu
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 września 2021 08:52

„Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079185 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

 

Zajęcia dotyczą osób zakwalifikowanych do projektu, ale mogą w nich również uczestniczyć osoby z list rezerwowych. (Dotyczy zawodów: technik informatyk, technik usług fryzjerskich, kucharz, piekarz)

 

Projekt „Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079185 jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

 
10 edycja Narodowego Czytania.
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 września 2021 00:00

04.09.2021r nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu . Była to już 10 edycja , której patronuje Para Prezydencka. W tym roku czytano dramat „Moralność pani Dulskiej ‘’Gabrieli Zapolskiej. Jak co roku w Olecku czytali członkowie lokalnej społeczności: władze miasta , przedstawiciele placówek oświatowych i artyści . Przez całą imprezę rysownik olecki Waldemar Rukść , tworzył ilustracje nawiązujące do czytanego dramatu. Wspaniale zaprezentowała się nasza młodzież , która miała przyjemność po raz kolejny brać udział w akcji . Znakomicie odwzorowali osobowość i temperament głównych postaci a ich stroje nawiązywały do ówczesnej epoki . Bardzo dziękujemy młodzieży , która wzięła udział w tegorocznej edycji tj.: Darii Machnacz z kl.III TMF/5(Juliasiewiczowa), Oliwii Szafranowskiej z kl. IIITIE/5(pani Dulska) oraz Sebastianowi Sokołowskiemu z kl. IITI/5(Zbyszko Dulski). Publiczność również nie kryła zachwytu i nagrodziła ich gromkimi brawami.

                                                     Izabela Gorlo

 
1 miejsce w biegu na 13 km!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 września 2021 11:03

4 września w sobotę odbył się w Olecku bieg na 13 km czyli Olecka 13. Z naszej szkoły razem biegli, startowali uczeń Marcin Zubrzycki i nauczyciel Dariusz Gałaszewski. Marcin zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej i stanął na podium.

   

 

 
Pożegnalny grill mieszkańców internatu
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 czerwca 2021 23:27

16 czerwca 2021r. odbył się pożegnalny grill dla wszystkich mieszkańców internatu. Młodzież świętowała swoje ostatnie wspólne dni w internacie biorąc udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję zabawach i konkursach z nagrodami. Miło było powspominać wspólnie spędzony czas. Wszystkim życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia!!!

 
Dlaczego warto odwiedzić Twierdzę Osowiec?
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 czerwca 2021 23:00

16 czerwca 2021r. odbyła się telekonferencja uczestników polsko – rosyjskiego projektu „15 sekund historii oczami młodzieży. Zamki, koszary, legendy…”, stanowiącą kontynuację wyjazdu studyjnego do Twierdzy Osowiec, w którym partnerzy z Rosji nie mogli wziąć czynnego udziału z powodu pandemii. Podczas spotkania online dr Marek Góryński opowiedział młodzieży rosyjskiej historię Twierdzy Osowiec – dawnych koszarach Armii Czerwonej z okresu I wojny światowej, a także punktu granicznego z 1545r., w którym stykały się granice trzech państw: Korony Królestwa Polskiego, Prus Książęcych i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Całość uzupełniła relacja wideo stworzona ze zdjęć wykonanych przez uczestników projektu - uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, zakończona krótkim, humorystycznym filmikiem przedstawiającym „musztrę”, której przewodniczył przewodnik po Twierdzy Osowiec nawiązując do legendy sprawdzającej prawdomówność. Telekonferencję zakończyło wspólne wpisanie pozdrowień w aplikacji Jamboard, co pozwoliło na nawiązanie bliższego kontaktu uczestników projektu z Polski i Rosji i jednocześnie na utworzenie tablicy upamiętniającej spotkanie. Film przygotowany przez uczestników projektu można obejrzeć klikając w poniższy link:

https://1drv.ms/v/s!AttZumEYBzg2hQS5MrOcydAxfHIW

 

 
Uczestnicy projektu „15 sekund historii oczami młodzieży. Zamki, koszary i legendy” w Twierdzy Osowiec.
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 czerwca 2021 13:14

10 czerwca grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, uczestnicząca w projekcie w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 zwiedziła, wybudowaną ponad 100 lat temu przez wojska rosyjskie pokaźną fortyfikację.
Potężne, rozciągające się wśród Biebrzańskich Bagien forty zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie. Niezwykłe, żartobliwe opowieści Pana Przewodnika nie pozwalały nikomu na nudę, a humorystyczna „musztra” była dodatkową atrakcją przygotowaną przez niego dla zwiedzających . W drodze do Osowca Młodzież mogła zobaczyć punkt graniczny z 1545 roku, który powstał na trójstyku Prus Książęcych, Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Wyjazd, oprócz zdobytej wiedzy historycznej zostawi w pamięci uczniów niezapomniane wrażenia.

 

 

Poprawiony: środa, 16 czerwca 2021 13:20
 
STAŻE W HISZPANII INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ - Rekrutacja dla pracowników (uzupełniająca)
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 czerwca 2021 23:15

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ogłasza nabór uzupełniający nauczycieli do Projektu „Staże w Hiszpanii  inwestycją w przyszłość” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079185 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Ogłoszenie dotyczy 1 miejsca dla nauczyciela zawodu branży mechanicznej, budowlanej lub informatycznej Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Zainteresowani udziałem w projekcie powinni złożyć formularz zgłoszeniowy i deklarację udziału w projekcie w sekretariacie szkoły, biurze projektu.  Formularz zgłoszeniowy  i deklaracja będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2021 roku.

 

 

Regulamin rekrutacji


Deklaracja uczestnictwa


Formularz zgłoszeniowy (pracownik)

PROJEKTY > STAŻE W HISZPANII INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ

 
OGŁOSZENIE O NABORZE UCZESTNIKÓW PROJEKTU
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 czerwca 2021 10:41

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ogłasza nabór uzupełniający uczestników staży edukacyjnych we Włoszech w ramach projektu „Z Olecka po sukces”. realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego.

Ogłoszenie dotyczy naboru dodatkowych 3 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, którzy po ukończeniu zajęć przygotowawczych odbędą w terminie od 5 do 25 września 2021 roku zagraniczne staże zawodowe w Spoleto we Włoszech. Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku kształcący się w klasach 1, 2, 3 lub 4 technikum, którzy dotychczas nie brali udziału w stażach zagranicznych.

Zainteresowani udziałem w projekcie powinni złożyć formularz zgłoszeniowy w sekretariacie szkoły, biurze projektu lub w formie elektronicznej przesyłając na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 11 czerwca 2021 roku.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. koszty przygotowania językowego, pedagogicznego i kulturowego; koszty podróży i pobytu za granicą wraz z wyżywieniem, koszty ubezpieczenia i organizacji stażu są finansowane przez szkołę ze środków Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie rekrutacji dostępnym na stronie internetowej szkoły lub w biurze projektu. 

 

 Regulamin Rekrutacji


 Formularz Zgłoszeniowy

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 46