Biblioteka
Biblioteka


Więcej…
 
Andrzejki

 
Kotylion na Święto Niepodległości

 
Czym jest patriotyzm w XXI wieku?

 
Polskie Symbole Narodowe

 
11 Listopada - Święto niepodległości

 
Biblioteka 21/22

 
Wielkanoc

Wielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. To długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe i choć część z nich niestety zanikła, to wiele nadal jest kultywowanych. Niedziela Palmowa, Droga Krzyżowa w Wielki Piątek, tradycyjna wielkanocna więconka, msza rezurekcyjna, śniadanie wielkanocne czy wreszcie śmigus-dyngus to powszechnie znane wielkanocne obyczaje. O wielkanocnych dyngusiarzach, siudych babach, czy dziadach dyngusowych można
usłyszeć już tylko w niektórych regionach Polski. Nasze tradycje wielkanocne są jednak tak bogate i oryginalne, że warto poznać je wszystkie.

 
10 edycja Narodowego Czytania.

04.09.2021r nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu . Była to już 10 edycja , której patronuje Para Prezydencka. W tym roku czytano dramat „Moralność pani Dulskiej ‘’Gabrieli Zapolskiej. Jak co roku w Olecku czytali członkowie lokalnej społeczności: władze miasta , przedstawiciele placówek oświatowych i artyści . Przez całą imprezę rysownik olecki Waldemar Rukść , tworzył ilustracje nawiązujące do czytanego dramatu. Wspaniale zaprezentowała się nasza młodzież , która miała przyjemność po raz kolejny brać udział w akcji . Znakomicie odwzorowali osobowość i temperament głównych postaci a ich stroje nawiązywały do ówczesnej epoki . Bardzo dziękujemy młodzieży , która wzięła udział w tegorocznej edycji tj.: Darii Machnacz z kl.III TMF/5(Juliasiewiczowa), Oliwii Szafranowskiej z kl. IIITIE/5(pani Dulska) oraz Sebastianowi Sokołowskiemu z kl. IITI/5(Zbyszko Dulski). Publiczność również nie kryła zachwytu i nagrodziła ich gromkimi brawami.

                                                     Izabela Gorlo

 
Być kobietą.


 
WALENTYNKI !


 
Ferie w domu - nie muszą być nudne!


 
Święta Bożego Narodzenia